Remont drogowy kojarzy się z długimi problemami w korzystaniu z danego odcinka drogi oraz kilkunastoosobową ekipą fachowców, w której większość pracowników obserwuje poczynania swoich aktywnych kolegów. Po ciężkich zmaganiach i wydaniu z budżetu milionów złotych droga wraca do użytku. Przez pierwsze tygodnie wszyscy są zadowoleni. Ale po 6 miesiącach okazuje się, że droga nadaje się do ponownego remontu, bo stare wyboje znów się pojawiły. Da się to zrobić inaczej! W tym poradniku poznasz 3 zalety maszyny, która zmieni Twoje postrzeganie napraw drogowych. Ponadto dowiesz się, jakie możliwości oferuje remonter drogowy. Zapraszamy!
Jakie funkcje oferuje remonter drogowy? Szereg możliwości
Najczęściej remonter drogowy wykorzystuje się przy uzupełnianiu ubytków na drogach. Ale wszechstronność tej maszyny umożliwia realizacje różnych rodzajów napraw. Remonter bez problemu poradzi sobie z pozimowymi pęknięciami jezdni, remontami w obszarze studzienek kanalizacyjnych, wyrównaniem powierzchni, czy nawet przygotowaniem drogi do remontów nawierzchni bitumicznych.
3 zalety remonterów drogowych, dla których warto zainwestować w taką maszynę
1. Brak konieczności zatrudniania kilkunastoosobowej ekipy budowlanej – Wystarczy 1 fachowiec
Remonter drogowy eliminuje potężny wydatek, jakim jest zatrudnienie ekipy fachowców. Maszyna wyposażona w joystick służący do sterowania ramieniem roboczym wymaga zaangażowania tylko 1 osoby. Cały remont może przeprowadzić kierowca z poziomu fotela pojazdu. Do obsługi remontera bez joysticka niezbędne będą 2 osoby – kierowca i fachowiec obsługujący ramię robocze. Taka zaleta znacznie ułatwia organizację remontów drogowych oraz zmniejsza koszty realizacji każdej naprawy.
2. Po naprawie remonterem drogowym powierzchnia jest od razu gotowa do jazdy
To kolejna zmiana względem klasycznej naprawy drogowej. Główną rolę odgrywa technika remontu. Ekipa wykorzystuje sposoby, które w miarę trwałe efekty zapewnią jedynie po odczekaniu danego czasu. Technologie zastosowane w remonterze drogowym sprawiają, że droga od razu po naprawie nadaje się użytkowania. Dzięki temu remont nie utrudnia ruchu.
3. Szerokie zastosowanie remonterów drogowych
Konieczność posiadania i wykorzystywania całego mnóstwa maszyn przez ekipę budowlaną wydłuża czas realizacji inwestycji oraz znacznie podnosi koszty remontu. Remonter drogowy to kompleksowe rozwiązanie, które zastępuje popularne maszyny. Dzięki takiej funkcjonalności remonty drogowe stają się proste, łatwe i przyjemne.
Kliknij link powyżej i sprawdź sam!
Dodaj komentarz