Jak działają automatyczne rolety?

Zamontowane automatyczne rolety w oknach w gabinecie
5 lipca 2022 0 Comments

Wyobraź sobie, ze w Twoim domu rolety same się podnoszą, gdy wstaje dzień. Gdy zapada zmrok, same się zasuwają. Tak samo działają, gdy zmienia się pogoda – niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie. To możliwe! Właśnie w taki sposób działają rolety automatyczne. Mają też szereg innych przydatnych funkcjonalności. Sprawdź, dlaczego warto je zamontować w Twoim domu lub mieszkaniu.

Jak działają rolety automatyczne w inteligentnym domu?

Rolety sterowane automatycznie to rozwiązanie, które umożliwia otwieranie i zamykanie rolet bez konieczności podchodzenia do okna. Steruje się nimi poprzez rozwiązania przewodowe lub bezprzewodowe, jak panel ścienny, przycisk lub pilot, a także aplikacja mobilna w smartfonie. Dzięki temu nie musisz już podchodzić do każdego okna osobo i pociągać za sznurki lub mocować się z ręcznymi mechanizmami, by rozsunąć lub zasunąć rolety w swoim domu lub mieszkaniu.

Automatyczne rolety to rozwiązanie, którym możemy sterować zdalnie, zaprogramować lub włączyć w system inteligentnego domu lub inteligentnego mieszkania. Programowanie polega na tym, że o konkretnej, ustalonej przez Ciebie godzinie, rolety odsuwają się, a potem o wyznaczonym czasie zasuwają się. Rolety automatyczne w smart home to możliwość zintegrowania ich z wieloma innymi systemami, dzięki czemu sterowanie domem masz w jednym miejscu – w swoim telefonie, a więc zawsze pod ręką. Szereg udogodnień, które możesz włączyć do swojej automatyki domowej, sprawia że możesz sterować takimi rzeczami jak okna, wentylacja, rolety, ogrzewanie i klimatyzacja, nawadnianie, alarm i monitoring.

Rolety w inteligentnym domu możesz np. połączyć ze stacją pogodową, dzięki czemu rolety automatycznie rozsuną się, gdy wstanie dzień lub zasuną się, gdy zapadnie zmrok, spadnie temperatura czy na zewnątrz zacznie padać np. grad.

Automatyczne rolety dają domownikom dużą elastyczność działania. Możesz dowolnie sterować jedną, kilkoma lub wszystkimi roletami. Masz możliwość za pomocą jednego dotknięcia ekranu smartfona zamknąć lub otworzyć rolety w całym domu, ale równie dobrze możesz zwinąć tylko jedną roletę lub grupę rolet, np. wszystkie znajdujące się na piętrze domu. Roletami możesz sterować nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu, niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy na urlopie.

Sterowanie inteligentnymi urządzeniami w Twoim domu będzie jeszcze prostsze, gdy powiążesz automatyczne działanie rolet z zamontowanymi w Twoim domu systemami alarmowymi, ogrzewaniem lub multimediami. Przychodzisz do domu ze znajomymi i wspólnie oglądanie mecz w salonie, używając kina domowego? Kiedy je włączysz, w Twoim domu automatycznie przygaśnie światło, rolety zasuną się, a alarm zostanie uzbrojony. Wszystko to całkowicie automatycznie.

Jeśli planujesz zamontować u siebie rozwiązania typu inteligentny dom, projekt rozwiązań, które można wykorzystać w domu lub mieszkaniu, sparowanie poszczególnych urządzeń i montażu całego systemu smart home warto powierzyć specjalistom. To daje nam pewność, że wszystko zadziała tak, jak powinno. To ważniejsze niż myślisz! Smart home to nie tylko pełna automatyzacja i świetne udogodnienie, którym z pewnością zaimponujesz znajomym i rodzinie. To także rozwiązanie, które podnosi poczucie bezpieczeństwa u domowników.

Kiedy instalacja inteligentnego domu lub mieszkania wykryje w pomieszczeniach czad lub dym, który może być niebezpieczny, automatycznie wyśle Ci powiadomienie, podniesie rolety i zwiększy poziom wentylacji w nieruchomości i otworzy okna. Kiedy wokół Twojego domu pojawi się jakiś nieproszony gość, a Ciebie nie będzie na miejscu, inteligentny dom automatycznie zasunie rolety.

Czy warto zamontować automatyczne rolety?

To bardzo komfortowe i nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko ułatwia życie, ale również zwiększa bezpieczeństwo. Tak więc warto w nie zainwestować. Nie tylko w rolety, ale jeśli masz taką możliwość, wyposaż swój dom lub mieszkanie w cały inteligentny system sprzętów – ogrzewanie, wentylację, alarm, monitoring czy oświetlenie.

Smart home to rozwiązanie proekologiczne i pozwalające na oszczędność pieniędzy dzięki dostosowywaniu poziomu oświetlenia czy ogrzewania do temperatury i naświetlenia wewnątrz pomieszczeń i warunków atmosferycznych. To także znaczący komfort, bo zintegrowanie grup urządzeń w ramach smart home daje możliwość sterowania poszczególnymi sprzętami za pomocą jednego panelu ściennego lub aplikacji mobilnej, bez konieczności przemieszczania się między piętrami i pomieszczeniami. Inteligentny dom i automatyczne rolety to także znakomita izolacja przed zimnem lub silnym nasłonecznieniem. Rolety spełniają także funkcje antywłamaniowe, dlatego ze smart home Ty i Twoja rodzina możecie czuć się u siebie w pełni bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.